«

»

May 13

Polikistik Over Bitkisel Tedavi

polikistik-over-bitkisel-tedavi

Bu makalemizde Polikistik Over bitkisel tedavi yöntemleri ve evde yapılabilecek bitkisel çaylar hakkında bilgi vereceğiz. Öncelikle Polikistik Over hastalığının tek bir şekilde ve sürekli aynı belirtilerle ortaya çıkan bir rahatsızlık olmadığını yeniden belirtmek gerekiyor. Zira hastalık her kadında farklı şekilde ve boyutta görüldüğü için tedavi yöntemleri de farklı farklı olabilmektedir. Burada sizler için sunacağımız bitkisel kürler bazı kadınların rahatsızlıklarına iyi gelebileceği gibi bazılarına etki etmeyebilir.

Önceki makalelerimizde özellikle üzerinde durduğumuz konu Polikistik Over Tedavisi aşamasında yaşam tarzı değişiklikleriydi. Zira ilaç tedavisi ya da polikistik over bitkisel tedavi yöntemlerinden çok daha önce yapılması gereken şey yaşam tarzı değişiklikleridir. Yaşam tarzı değişiklikleri, sağlıklı ve dengeli beslenme ile birlikte günlük spor ve egzersizleri kapsayan bir tazım uygulamaları kapsamaktadır. Polikistik over bitkisel tedavi yöntemlerini yaşam tarzı değişiklikleriyle paralel bir şekilde uygulamak hastalığın seyri için olumlu katkılar sağlayacaktır.

Polikistik Over Bitkisel Tedavi : Soğan Kürü

polikistik-over-sendromu-sogan-kuruProf. Dr. İbrahim Saraçoğlu başta olmak üzere birçok uzman doktor tarafından tavsiye edilen “ soğan kürü ”nü sizlerle paylaşmak istiyoruz. Polikistik over bitkisel tedavi ile yani Soğan kürüyle, polikistik over başta olmak üzere, miyom, iyi huylu prostat büyümesi, hamile kalma, kıl dönmesi, menopoz gibi birçok hastalığın tedavisinde uygulanan bir bitkisel tedavi yöntemidir. Hepimizin evinde bulunan soğan, A, B ve C vitamini ile birlikte iyot, fosfor, kükürt gibi maddelerle doğal bir antibiyotik görevi gören ve hazmı kolaylaştıran bir yapısıyla fermentlere sahip olan şifa dolu bir sebze çeşididir. Dünyada yapılan araştırmalar soğan tüketiminin fazla olduğu ülkelerde kansere daha az kişinin yakalandığı görülmüştür. Evde doğal yollarla hazırlanan soğan kürü ile 15 gün boyunca düzenli kullanıldığında hastalığınızın belirtilerini yok edebilir ve eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Soğan Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan kürü hazırlamak çok basit. Öncelikle bir adet açık kahverengi kabuklu kuru soğan ve iki bardak kadar klorsuz su bulundurmaktır. Soğanda dikkat edilecek husus, beyaz, mor ya da kırmızı soğan kabukları yerine açık kahverengi soğanı tercih etmelisiniz. Diğer soğanlar etkisini göstermemektedir. Soğanı sirkeli suda bekletmeniz yararlı olacaktır. Çünkü, kök ve kabuğuyla birlikte kullanılacağı için bu şekilde dezenfekte edebilmek mümkündür. Klorsuz suyu bir tencerenin içine doldurun ve ocakta kaynamaya bırakın. Suyun kaynamasıyla birlikte dörde dilimlediğiniz soğanları tencerenin içine atın. Yaklaşık 5 dakika kadar kaynatmalısınız ki kür hazır hale gelebilsin. Son olarak, soğan kürünün ılımasını bekleyin, afiyet olsun.

Soğan Kürü Nasıl Uygulanmalı?

sogan-kuruPolikistik over bitkisel tedavi olan Soğan kürü, 6 ay süre ile uygulanmalıdır. Özellikle 15 günde bir uygulanacak olan soğan kürünü 6 ay boyunca kullanmak şarttır. Bu sürenin aşılmaması gerekiyor. Soğan kürü mutlak surette ılık bir şekilde içilmelidir. Öğünlerden 15 dakika önce tüketilmesi gereken soğan kürünü öğle ve akşam yemeklerinden önce içebilirsiniz. Soğan kürünün taze olarak tüketilmesi gerektiğini asla unutmayın. Ayrıca açık kahverengi kabuklu beyaz taze soğan kullanmanız tedavi açısından önemlidir. Son olarak soğanların dış kabuğu kuru ve taze olmalıdır. Ucunda kök ve çim bulunan soğanları tercih etmeyin çünkü o soğanlar bayattır.

Soğan Hangi Maddelerden Oluşuyor?

Soğanın içerisinde birçok yararlı madde ve minarel bulunmaktadır. 100 gram soğan kürünün içerisinde bulunan maddeler: Protein(1,5 gr.), kalsiyum(27 mgr.), demir(0,5 mgr.), sodyum(10 mgr.), potasyum(157 mgr.), magnezyum(12 mgr.), karbonhidrat(9 gr.), yağ(0,1 gr.), lif(0,6 gr.), fosfor(56 mgr.), A vitamini(40 IU), B1 vitamini(0,03 mgr), B2 vitamini(0,04 mgr.), B3 vitamini(0,2 mgr.), B6 vitamini(0,1 mgr.), C vitamini(10 mgr.), E vitamini(0,3 mgr.), Folik Asit(10 mgr.) bulunmaktadır.

NOT: 100 gram soğanda kolesterol değeri sıfır olmakla birlikte sadece 38 kalori bulunmaktadır.

polikistik-over-gebelik

Soğan Kürünün Faydaları Nelerdir?

Polikistik Over bitkisel tedavi yöntemi olan soğan kürü birçok derde deva olmaktadır. Bunlar:

1) Soğan kürü başta polikistik over olmak üzere çikolata kisti(endometriosis) ve miyom oluşumlarına karşı etkilidir.
2) Kadınların özellikle yaşadığı adet gecikmesi ve adet görememe gibi sorunları ortadan kaldırmada oldukça etkilidir.
3) Menopoz dönemindeki kadınların çoğu sorununu ortadan kaldırmak ya da azaltmak için içilmelidir.
4) Kadınlarda görülen vajinal akıntılarda yine etkili bir yöntemdir.
5) Kıl dönmesi tedavisinde de kullanılabilir.
6) Balgam söktürücü özelliğinin yanında strese de iyi gelmektedir.
7) Dolaşım sistemindeki sorunları gidererek düzenler.
8) Dermotolojik olarak görülen ve ciltte çıkan iltihaplı sivilce ve aknelerde tedavi yöntemi olarak kullanılır.
9) Bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir.
10) Vücuttaki yağ yakmaya yardımcı olarak zayıflamada oldukça etkilidir.
11) Prostatta oluşan iltihapları azalarak ağrıların ortadan kalkmasına yardımcı olur.
12) Sinüzit hastalığının ilerlemesini önler.
13) Sulfosid özelliğinden dolayı doğal antibiyotik özelliği vardır.
14) Son olarak hamile kalmak isteyen kadınların sorunlarına çare olacaktır.

Bu yazımızda sizler için polikistik over bitkisel tedavi ile PKOS hastaları için şifa niyetinde olan soğan kürü tedavi yöntemini anlattık. Yazdıklarımıza dikkat ederek hazırlayacağınız soğan kürü ile siz de polikistik over hastalığının ortaya çıkardığı sorunları azaltabilir ya da tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Polikistik Over Tanısı başlıklı makalemizde polikistik over sendromu teşhisi, polikistik over tanısı ve polikistikover tanısı nasıl koyulur hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Protected by WP Anti Spam